hongdouduanju.space Laman utama

Ringkasan

规矩是你定的

Drama pendek Cina '规矩是你定的' (Bahasa Melayu: 'Peraturan Itu Kau Tentukan') mengisahkan chef Lu Zhengchuan yang dianiaya oleh ketua eksekutif dapur, Shao Minghui, kerana tiga botol perasa tidak disusun. Selepas didenda RM3,000, Lu bertindak mengikut peraturan dan menolak budaya kerja toksik. Konflik memuncak apabila Shao mensabotaj penilaian bintang hotel dan memalsukan bahan makanan. Dengan bukti dan kemahiran memasak, Lu mendedahkan konspirasi, menyebabkan Shao dihukum, dan Lu dilantik sebagai perunding utama kumpulan hotel. Drama ini sesuai untuk peminat cerita konflik tempat kerja, pembalasan manis, dan tema keadilan dalam industri masakan.

Carian berkaitan

  • Drama pendek
  • Drama pendek popular
  • Drama pendek percuma
  • Tonton 规矩是你定的 secara percuma

Dikemas kini:

规矩是你定的

Fakta drama

Genre
职场, 剧情
Wilayah
China
Status
已完结
Episod
71

Pengenalan Drama

'规矩是你定的' ialah sebuah drama pendek Cina yang mengangkat tema konflik di tempat kerja, khususnya dalam industri masakan profesional. Jalan cerita bermula dengan kejayaan chef Lu Zhengchuan menyelamatkan tempahan besar hotel, namun keesokan harinya dia didenda oleh ketua eksekutif dapur, Shao Minghui, kerana tiga botol perasa tidak diletakkan pada tempat asal. Insiden kecil ini menjadi pencetus kepada perjuangan menentang peraturan tersembunyi dan budaya kerja yang tidak adil.

Sinopsis Utama: Konflik dan Perjuangan

Selepas didenda, Lu Zhengchuan memilih untuk 'bertindak mengikut peraturan' – menolak kerja lebih masa dan tidak lagi mematuhi peraturan tidak rasmi yang sering dieksploitasi oleh Shao Minghui. Tindakan ini mencetuskan konflik terbuka antara kedua-dua watak. Shao Minghui yang bimbang kehilangan kuasa mula mensabotaj penilaian bintang hotel, malah bekerjasama dengan pesaing untuk menukar bahan makanan dan memerangkap Lu Zhengchuan. Namun, Lu yang bijak mengumpul bukti dan menggunakan kemahiran memasaknya untuk mendedahkan konspirasi di hadapan semua orang. Akhirnya, Shao Minghui menerima akibat perbuatannya, manakala Lu Zhengchuan dilantik sebagai perunding utama kumpulan hotel dan berpeluang menetapkan peraturan baharu dalam dunia masakan.

Panduan Episod dan Struktur Cerita

Drama ini mengandungi 71 episod dan telah tamat. Struktur cerita boleh dibahagikan kepada beberapa fasa: fasa pengenalan (episod awal) yang memperkenalkan watak dan konflik pertama; fasa pertengahan yang memaparkan peningkatan sabotaj dan perjuangan Lu Zhengchuan; dan fasa klimaks di mana kebenaran terbongkar dan keadilan ditegakkan. Penonton yang mengikuti drama ini akan menikmati rentak yang padat dengan konflik yang semakin memuncak, sesuai untuk mereka yang gemar cerita pembalasan manis.

Tema dan Mesej

Tema utama drama ini ialah kepentingan mematuhi peraturan yang adil dan menentang peraturan tersembunyi yang menindas. Ia juga mengangkat nilai integriti dan keberanian untuk bersuara menentang ketidakadilan. Melalui watak Lu Zhengchuan, penonton diajar bahawa kejayaan sebenar bukan hanya tentang kemahiran, tetapi juga tentang keberanian untuk mempertahankan prinsip.

Soalan lazim

Apakah sinopsis drama pendek '规矩是你定的'?

Drama ini mengisahkan chef Lu Zhengchuan yang didenda oleh ketua eksekutif dapur kerana tiga botol perasa tidak disusun. Dia kemudian menentang peraturan tersembunyi dan berjaya mendedahkan sabotaj, akhirnya dilantik sebagai perunding utama.

Berapa episod drama '规矩是你定的'?

Drama ini mempunyai 71 episod dan telah tamat. Ia tergolong dalam kategori drama pendek Cina yang padat dengan konflik tempat kerja.

Siapa watak utama dalam drama ini?

Watak utama ialah Lu Zhengchuan, seorang chef berbakat yang berani menentang ketidakadilan. Watak antagonis ialah Shao Minghui, ketua eksekutif dapur yang menyalahgunakan kuasa.

Sumber

  1. 规矩是你定的 - MyDramaTime — MyDramaTime
  2. 规矩是你定的(1-399集全集完整版)一口气看到爽 - Bilibili — Bilibili
  3. 规矩是你定的 - Bilibili (红果漫剧推荐) — Bilibili